Zemědělství a vinařství jsou tradičními doménami Jihomoravského kraje. Sektory zároveň čelí obrovským výzvám, ať už jde o dopady klimatických změn, rostoucí ceny nebo nejisté tržní prostředí. Pro následující měsíce a roky bude klíčové zvyšování jejich odolnosti vůči nejrůznějším vnějším negativním vlivům tak, aby nadále mohly fungovat ve prospěch celé společnosti. Svou roli v tom může sehrát i EU. Evropské zemědělství zároveň čekají změny spojené s novou společnou zemědělskou politikou EU, ale také s dopady ruské agrese vůči Ukrajině. Tématem by se mohlo v následujících měsících zabývat i české předsednictví v Radě EU, kterého se země chopí ji 1. července 2022.
Dokáže se zemědělství a vinařství vypořádat s výzvami 21. století? Jak je modernizovat a zachovat jejich specifičnost? Jaké příležitosti nabízejí nové technologie? Co mohou zemědělci a vinaři očekávat od Evropské unie a jak se může Česko podílet na nelezení správných řešení? Zapojte se do debaty s hosty, kteří se zemědělství a vinařství věnují jak na akademické půdě, tak i v praxi.
Debatovat budou:
- Martin Chlad: prezident Svazu vinařů ČR
- Mojmír Baroň: prezident Unie enologů ČR, vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství MENDELU
- Lubor Lacina: vedoucí Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty MENDELU
Debatu moderuje Aneta Zachová (Euractiv.cz)
Živé vysílání bude možné sledovat sledovat na facebookové stránce Zastoupení. Další informace jsou dostupné také na facebookové události akce ZDE.
Své dotazy můžete pokládat do komentářů k živému vysílání nebo využít již nyní aplikace Slido.com s hashtagem #CZPRESBrno