Srdečně Vás zveme na poslední edici letošního Science Café, tentokrát na téma úpravy genů a nanorobotů. Alžběta Ressnerová ze Středoevropského technologického institutu (CEITEC) toto možná na první pohled složitě působící téma přiblíží srozumitelným způsobem.
ALŽBĚTA RESSNEROVÁ se po absolvování magisterského studia molekulární medicíny na Humboldtově univerzitě v Berlíně rozhodla vrátit do České republiky, kde v současné době pokračuje v doktorském studiu na Středoevropském technologickém institutu. Na CEITEC se věnuje především výzkumu využití nanorobotů a nanonástrojů pro různé biologické aplikace.
Kromě toho je držitelkou Fulbrightova Masarykova stipendia na Kalifornské univerzitě v Berkeley, konkrétně na Institutu inovativní genomiky. V uplynulém roce se zaměřila na vývoj platforem pro doručování CRISPR (skupina DNA sekvencí nacházejících se v genomech prokaryotických organismů) do cílových buněk.
Alžbětina vášeň přesahuje její vědeckou činnost; také ráda mentoruje mladé studenty a má hluboké uznání pro hudbu a umění.
Moderátorkou večera bude Olga Maximová, vedoucí vývojového oddělení v neziskové organizaci Czechitas, jež se zaměřuje na zpřístupnění IT vzdělávání a kariér dívkám a ženám v České republice.
Diskuze bude vedena v angličtině a je ZDARMA. Prosíme zájemce o účast, aby se registrovali přes formulář ZDE.
- KDY: čtvrtek 30. listopadu od 18:30 hodin
- KDE: Pražský dům v Bruselu (Av. Palmerston 16, Brusel)
Akce se uskuteční ve spolupráci Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, Českého centra Brusel, CZELO a Pražského domu v Bruselu.